20 listopada 2019 r.
Buenos Días Kochani! Kolejny dzień przygód już za nami…
Tu w Sewilli 🇪🇸 nie mamy żadnej chwili wytchnienia 😏 W każdej chwili czerpiemy pełnymi garściami z uroków miasta i mamy pełno planów na nasze ostatnie dni pobytu wśród słoneczka🌞 i ludzi👫 pełnych uśmiechu.😁 Dzisiaj odhaczyliśmy z naszej listy kolejną perełkę – Muzeum Sztuki i Lokalnych Zwyczajów 👑 Z zaciekawieniem podziwialiśmy wystawy przedstawiające życie mieszkańców i eksponaty codziennego użytku. Czasem warto jest poznać przeszłość, by łatwiej odkrywać przyszłość! Odwiedziliśmy także Muzeum Archeologiczne w Sewilli.⌚️ Muzeum to datuje się na koniec XIX wieku i zarządza publiczną kolekcją antyków, głównie z rzymskiego miasta Italica. 🇮🇹🇮🇹🇮🇹
Zwiedzanie zaczęliśmy od piwnicy (dla niektórych najciekawszej części). Znajduje się tam 10 pokoi otwartych dla zwiedzających z ekspozycją materialnych świadectw różnych społeczeństw, które istniały w przeszłości, w regionie nowoczesnej prowincji Sewilli.
Następnie przeszliśmy do parteru.
18 pokoi na parterze odnosi się do epoki rzymskiej, późnej starożytności i średniowiecza, i kończy się we wczesnym okresie nowożytnym.
Po parterze przyszedł czas na najwyższe piętro, czyli piętro numer 3.
Na 3 piętrze znajdują się: biblioteka, sale wystaw czasowych, sala spotkań i wewnętrzne obszary pracy: zarządzanie, administracja, badania, konserwacja, restauracja i rozpowszechnianie.
Polecamy te 2 muzea każdemu, kto ma chociaż trochę chęci do zwiedzania i chciałby strzelić parę fajnych fotek.
 
Hasta Mañana