21 listopada 2019
Czwartek, dzień wyjątkowy z dwóch powodów, a mianowicie dzisiaj mieliśmy egzamin z hiszpańskiego🇪🇸, który poszedł wszystkim świetnie.😁 Kolejnym powodem wyjątkowości tego dnia były urodziny naszego wspaniałego nauczyciela Daniego.🎂 Aby poznać szczegóły – czytajcie uważnie. 🧐Wszyscy od samego rana zastanawiali się, co takiego nam Dani przygotuje.🤔 Niektórzy nawet postanowili powtarzać materiał na praktykach… cóż za determinacja. Mimo przeciwności losu (wielkiej ulewy) wszyscy dotarli cali i zdrowi na egzamin.☔️ Każdy może śmiało powiedzieć ze jest zwycięzcą.🥇 Wszystkim poszło dobrze i czekamy z niecierpliwością na dokładne wyniki które będą już jutro.
Muzeum wojskowości.🔫
Wojskowe Muzeum Historyczne w Sewilli, zwane także Regionalnym Muzeum Wojskowym, to muzeum znajdujące się na placu Plaza de España w Sewilli, jego dostęp znajduje się obok Puerta de Aragón wewnątrz słynnego placu. Zainaugurowany 18 grudnia 1992 r., Znajduje się między Wieżą Północną a Puerta de Aragón. W okresie od stycznia do czerwca 2000 r. Został odnowiony i przekazany do dwóch nowych zakładów.
Chociaż duża część kolekcji pochodzi z Old Mastery Artillery w Sewilli, do której z czasem dodano elementy z pirotechniki wojskowej z różnych jednostek, ośrodków i organizmów z Południowego Okręgu Wojskowego, jej zawartość jest bardzo zróżnicowana, począwszy od modeli do historycznych biur wojskowych, które znaleziono w różnych częściach Sewilli, a także mikrofonów radiowych.
Ukłon w stronę P. Jaworskiego i P. Mamali.🙇‍♂️