5 i 6 października 2021 to dla uczniów klas trzecich Technikum Ekonomicznego/Rachunkowości czas pobytu na wizycie zawodoznawczej w Warszawie, a wizyta ta została zorganizowana w ramach projektu „Kompetentni Uczniowie w branży usługowej”. Młodzi ekonomiści uczestniczyli w warszawskiej siedzibie firmy PwC w warsztatach „Audyt w praktyce”. Pan Piotr – Manager z zespołu Audytu – przedstawił w niezwykle ciekawy i praktyczny sposób na czym polega praca audytora, łącznie z ryzykiem i obowiązkami jakie są z nią związane. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega dzień pracy audytora, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, gdy przeprowadza się audyt finansowy.  Oprócz tego uczniowie otrzymali wyczerpujące informacje na temat samej pracy w PwC, działania firmy na rynku krajowym i międzynarodowym, np. w środowiskach studenckich.
Pan Piotr przekazał uczniom jak ważna jest dobra współpraca między pracownikami, tworzenie dobrej atmosfery, którą odczuwaliśmy na każdym kroku. Uczniowie mogli się dowiedzieć, że praca w korporacji nie wiąże się tylko i wyłącznie z pracą w biurze, ale także z różnymi wyjazdami integracyjnymi i szkoleniami, dbając o podnoszenie swoich kompetencji. Oprócz miłego przyjęcia w siedzibie firmy uczniowie mieli okazję podziwiać stolicę z tarasu widokowego wieżowca, w którym znajduje się siedziba firmy.

Kolejnym niezwykle ciekawym doświadczeniem była wizyta w warszawskiej siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, po której oprowadzał nas pracownik Fundacji GPW. Wizyta ta dała możliwość  zapoznania się  z faktami i zdarzeniami z życia giełdy, obejrzenia Sali Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy oraz obejrzenia filmu, który w ciekawy i przystępny sposób ukazywał istotę giełdy, jej mechanizmy, obrót papierami wartościowymi itp.

Pobyt w Warszawie był też okazją do odwiedzenia najciekawszych miejsc i atrakcji stolicy. Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Stare Miasto, spacerowali Traktem Królewskim i zwiedzili Łazienki Królewskie. Niecodziennym wydarzeniem była możliwość zwiedzenia kompleksu budynków Sejmu RP, łącznie z Salą Plenarną. Z wizyty zawodoznawczej wróciliśmy w rodzinne strony bogatsi o cenną wiedzę i wiele wrażeń.